(In English below)

Arvoisa Spektrin jäsenistö,

Spektrin 20.3. pidetty kevätkokous päätti järjestää ylimääräisen yhdistyksen kokouksen sunnuntaina 31.3. klo. 15.00 Turun seudun Setan (TuSeta) olohuoneella. Kokouksessa vahvistetaan edellisen vuoden tilinpäätös ja myönnetään edellisen vuoden hallitukselle tili- ja vastuuvapaus. Lisäksi täydennetään Spektrin hallitusta jos hallitustyöskentelystä kiinnostuneita löytyy. Kokouksessa äänioikeus on yhdistyksen jäsenillä.

Jos hallitustyöskentely kiinnostaa, tule rohkeasti paikalle kokoukseen tai ota yhteyttä Spektrin hallitukseen joko sähköpostilla osoitteeseen hallitus (at) spektriry.fi tai yhdistyksen Facebook-sivun kautta. Hallituksessa on tarjolla, riippuen siitä mitä itse haluat tehdä, tiedotukseen, jäsenyysasioihin ja tapahtumien järjestämiseen liittyviä tehtäviä

Kokouksen jälkeen voit myös jäädä hengailemaan olohuoneelle vaikka juttelemaan yhdistyksen toiminnasta (tai ihan mistä vaan), tila on varattu meille klo. 17 asti.

Esityslista: https://docs.google.com/document/d/1skQ2Nh7tBho3CCCOM3jVX5Bdx4pXVNdZxhAWnWBzHlo/edit?usp=sharing
Tilinpäätös: https://docs.google.com/document/d/14fiejDsOcmfwP1yX0iOrXdug2RweGWSeML38FOZStrM/edit?usp=sharing

TuSetan olohuone löytyy osoitteesta Eerikinkatu 22b B 20. Käänny aulasta vasemmalle ja tule yksi kerros ylöspäin. Valitettavasti tilat ovat esteelliset. Lisätietoja perille pääsystä ja esteettömyydestä täällä: www.tuseta.fi/yhteystiedot/

Kevätkokouksen pöytäkirjan voit lukea täällä: https://docs.google.com/document/d/1NrQQX_FOTqKiJhXHVjFNdzS4VBk3fWrHjXPNAM0oa2Q/edit?usp=sharing

Tervetuloa!

Sateenkaarevin terveisin,
Olli Kurtti
Spektrin hallituksen puheenjohtaja


Dear Spektri membership,

Spektri’s spring meeting, held on March 20th, decided to convene an additional association meeting on Sunday 31.3. at 15.00 o’clock at Turun seudun Seta’s (TuSeta) living room. The meeting will approve last year’s financial statement and discharge the board of 2018 from liability as well as supplement Spektri’s board should anyone interested in a board position express their interest. At the meeting, association members have the right to vote.

If you’re interested in joining the board, please show up to the meeting or contact Spektri’s board either by email at hallitus (at) spektriry.fi or via the association’s Facebook page. There are a few different tasks available depending on what you wish to do as a board member, primarily related to arranging events, but do note that some of them require you to be fluent in Finnish.

The meeting agenda and the 2018 financial statement can be found in Finnish at the links above.

After the meeting you can also stay and hang out at the living room and chat about the association (or whatever you feel like), we’ve reserved the space until 17 o’clock.

For directions on getting to the TuSeta living room, see their website: http://www.tuseta.fi/contact/
The living room is unfortunately not wheelchair accessible.

Welcome!

With rainbow-y regards,
Olli Kurtti
Chair of the board of Spektri